Tulokset 2010

Salikisat judomatolla 6.12.2010

Antti P. - Janne 2-8
Linda - Emma 3-1
Vili - Iiro 20-5
Oskar - Oskari 16-0
Miia - Teemu 8-3
Riina - Viivi 6-5
Jarmo - Lauri 8-7 (äkkikuolema)
Antti Sa. - Teemu 2-5
Antti Sy. - Toni 9-7
Emma - Mico 23-11
Miia - Antti P. 6-8
Daniel - Nestori 11-3
Oskar - Mico 24 - 4
Janne - Topi 6-3
Linda - Toni 4-3
Antti Sa. - Iiro 7-9
Miia - Jarmo 1-2 (äkkikuolema)
Antti P. - Lauri 2-7
Vili - Teemu 5-6
Riina - Oskari 2-0
Daniel - Mico 7-5
Topi - Jarmo 6-9
Iiro - Antti Sy. 5-1
Oskar - Toni 5-3
Emma - Riina 4-6
Vili - Antti Sa. 8-6

Kokemäki Poomse Experience

Kokemäki Poomse Experience 20.11.2010

Master miehet
1. Marco Halonen, Porin Taekwondoseura
2. Markku Vuorikoski, Lohjan Taekwondoseura
3. Ari Kukkonen, Tampereen Kumgang Taekwondo Chun

Punaiset ja mustat vyöt, miehet
1. Juha Mustajärvi, Helsingin Taekwondoseura
2. Antti Vajavaara, Porin Taekwondoseura
3. Aleksi Lahtinen, Budokwai TTT

Siniset vyöt, naiset
1. Tarja Röytiö, Helsingin Taekwondoseura
2. Riina Aapasuo, Porin Taekwondoseura
3. Aino Suhonen, Riihimäen Taekwondo

Vihreät vyöt, naiset
1. Kristiina Marttila, Rauman Taekwondo
2. Nina Möller, Porin Taekwondo
3. Laura Siemek, Rauman Taekwondo

Ryhmäsarja
1. Porin Taekwondoseura (Halonen & Talja & Mäkinen)
2. Espoo Hwarang Team (Härkönen & Huuskonen & Zhang)
3. Rauman Taekwondo (Hellsten & Tumelius & Ritakallio)

Alle 11-vuotiaat
1. Eevi Huuskonen, Espoo Hwarang Team
2. Naam Suomalainen, Lohjan Taekwondo
3. Oskar Mäkinen, Porin Taekwondo

11-13-vuotiaat ylempivöiset
1. Mari Kesseli, Riihimäen Taekwondo
2. Linda Halonen, Porin Taekwondo
3. Jaana Talja, Porin Taekwondo

Alle 14-vuotiaat, parisarja
1. Eevi Huuskonen & Willie Zhang, Espoo Hwarang Team
2. Linda Halonen & Jaana Talja, Porin Taekwondo
3. Mauri-Matti Lahti & Mikaela Lahti, Kokemäen Taekwondo

Salikisat 13.11.2010

Salikilpailut judomatolla 13.11.2010

Taitokilpailun 5 parasta
1. Milla
2. Oskar
3. Laura
4. Mavia
5. Oskari A.

Pumse, keltavöiset -11v.
1. Oskar
2. Oskari A.
3. Niko

Pumse, keltavöiset 11-13v.
1. Milla
2. Laura
3. Mavia

Pumse, sekasarja
(sini- ja punavöiset tytöt + vihreävöiset naiset)
1. Riina
2. jaettu toinen sija: Jaana ja Eeva

Nurmijärvi 6.11.2010

Kultaa
Daniel Halonen, E-126cm P

Hopeaa
Emma Pirhonen, C-162cm T
Niko Raikunen, D-142cm P
Oskar Mäkinen, D-135cm P

Pronssia
Jesse Raikunen, D-142cm P
Viivi Santanen, C-168cm T

Nuorten SM-kilpailut
Juuso Heinonen; kultaa P-73kg ja hopeaa P-78kg
Juuso edustaa nykyään Turun Budokwaita

Lomma Cup, 15.-16.5.2010

Pronssia
Juuso Heinonen

Riihimäen avoin poomsekisa, 15.5.2010

Kultaa
Antti Vajavaara, sinivöiset miehet

Hopeaa
Marco Halonen, miehet punainen-musta vyö

Pronssia
Johanna Berg, naiset punainen-musta vyö
Linda Halonen, sinivöiset tytöt
Linda Halonen & Marco Halonen, ylempien parisarja

Salitapahtuma Cygnaeus, 8.5.2010

Pumsekilpailun tulokset (kunkin sarjan 3 parasta)

Juniorit, keltaiset vyöt
1. Taha Kahlun, Mavia Kahlun (tasapisteillä)
3. Oskari Aapasuo

Juniorit, vihreät vyöt
1. Riina Aapasuo
2. Antti Syrjänen
3. Eero Syrjänen

Juniorit, siniset vyöt
1. Linda Halonen
2. Jaana Talja
3. Elina Erkkilä

Aikuiset (kaikki asteet)
1. Marco Halonen
2. Antti Vajavaara
3. Johanna Berg

Ottelukilpailun tulokset

Niko R   -   Jesse R    0 - 0
Jani     -   Juuso      5 - 1
Mithra   -   Mavia      3 - 2
Mico     -   Niklas     4 - 1
Vertti   -   Toni V     3 - 4
Emma     -   Viivi      3 - 2
Antti S  -   Matti      3 - 0
Taha     -   Mico      10 - 7
Riina    -   Miia       2 - 6
Jamppa   -   Topi       5 - 8
Mika     -   Jani       3 - 3
Miia     -   Jamppa     1 - 1
Toni     -   Mavia      1 - 1
Topi     -   Juuso      9 - 1
Taha     -   Emma       4 - 10
Matti    -   Jesse R    1 - 2
Oskari   -   Niko       1 - 2
Miia     -   Jani       2 - 2
Antti S  -   Mavia      0 - 0
Vertti   -   Jesse      0 - 0
Miia     -   Jamppa     3 - 3
Juuso    -   Riina      2 - 4
Niko R   -   Mavia      1 - 2
Jani     -   Jamppa     3 - 3
Juuso    -   Mika       3 - 7
Miia     -   Jani       2 - 2
Riina    -   Karkki     1 - 4
Riina    -   Oskari     6 - 4
Jamppa   -   Topi       3 - 5

Prodo Cup Lahti, 17.04.2010

Kultaa
1. Niko Raikunen, D2P -138cm

Hopeaa
2. Jesse Raikunen, D2P -138cm
2. Toni Vajavaara, D2P -145cm
2. Mavia Kahlun, D2P +145cm
2. Antti Saarenmaa, B2P -79kg

Pronssia
3. Vertti Tähtinen, D2P -145cm
3. Riina Aapasuo, C2T -161cm
3. Madassar Kahlun, B2P -52kg
3. Vili-Valtteri Kuusisto, B2P -79kg

Liigakauden ranking
Hopeaa; Juuso Heinonen, B1P -76kg

Rauman pumsekilpailu, 10.04.2010

Kultaa
Halonen Linda, ylempivöiset 11-13 -vuotiaat
Halonen Marco, punaiset ja mustat vyöt miehet

Hopeaa
Aapasuo Riina, alempivöiset 11-13 -vuotiaat
Talja Jaana, ylempivöiset 11-13 -vuotiaat
Vajavaara Antti, siniset vyöt miehet
Kuusimäki Mika, punaiset ja mustat vyöt miehet

Pronssia
Kuusimäki Mika ja Halonen Marco, ylempien parisarja

Loviisa, 27.03.2010

Pronssia
Robert Söderdahl, B1P -55kg
Juuso Heinonen, B1P -73kg

Salikisat judomatolla 13.2.2010

Painimaton tulokset:

Jesse - Oskari 5-3
Elina - Eero 4-3
Julius - Toni 3-8
Riku - Niko 2-6
Kristian - Antti 5-3
Mithra - Miro 6-3
Taha - Marva Kesk.
Kristian - Miro 8-1
Matiias - Ville 1-2
Ville - Riku 1-5
Elina - Minä(Linda) 1-5
Jesse - Niko 3-3
Mithra - Mavia 4-0
Kristian - Oskari 5-1
Elina - Eero 10-4

Judomaton tulokset:
Marko - Sami 3-5
Verneri - Leevi 4-2
Antti - Vili 1-3
Juulia - Riina 7-4
Kristian - Leevi Kesk.
Verneri - Mavia 2-6
Marko - Antti 4-3
Daniel - Tuomas 10-4
Daniel - Tuomas 15-1
Vili - Antti 1-2
Marko - Sami Kesk.
Juuso - Jani 5-23
Niko - Daniel 2-9
Mavia - Kristian 3-8
Taha - Mithra 2-10
Mavia - Miro 4-3
Mavia - Antti 2-6
Jesse - Riku 3-2 (äkkikuolema)
Marva - Julia 1-2
Mithra - Riina 6- 4
Mavia - Mithra 3-10
Oskari - Riina 1-3
Jamppa - Jani 12-8